Tak mówią o naszych kursach:

 

Opinie o kursie pt. 'Płodność - dar czy problem?'
Prowadzący: Daniel i Agnieszka Capałowie

"Kurs pomógł mi w poznaniu czym jest płodność i płciowość człowieka, chociaż czuje duży niedosyt. Najbardziej poruszyła mnie prezentacja nt. pierwszych miesięcy życia dziecka i ten tekst Brandstaettera z miłości powstaliśmy i w miłość się obrócimy. Czasami męczące było dla mnie analizowanie kart. Części warsztatowe były aktywizujące bardziej ;) Kurs zmotywował mnie bym rozpoczęła dokładne obserwacje własnej płodności. Dziękuję Wam, Agnieszko i Danielu, za to, że wierzycie."

"Kurs bardzo uświadomił mi, jak ważną rolę w życiu małżonków odgrywa poznawanie i poszanowanie danych człowiekowi darów płodności i płciowości. Uważam, że wszystkie poruszane podczas zajęć tematy były istotne i pozwoliły mi odkrywać w sobie powołanie do życia w małżeństwie. Zajęcia w pełni spełniły moje oczekiwania. Jestem pełna podziwu dla wykładowców, którzy są prawdziwym świadectwem."

"Ten kurs pomaga rozróżnić na czym polega płodność kobiety, uczy mężczyznę pokory, wyrozumiałości, dostrzegania jej potrzeb. Istotną częścią tego kursu była umiejętność wypełniania zeszytu (kart obserwacji). Na pewno pokazuje drogę jak powinno wyglądać życie intymne, jak współżyć. Bardzo mi się podobała realizacja i program nauczania powiem wprost: bardzo dobra forma dla nowożeńców."

"Najważniejsze w kursie było pokazanie, że człowiek nie jest panem życia. Czerpie jedynie łaskę od Boga i dzięki tej łasce może przyjąć życie. Życie, które jest darem. Myślę, że duża część osób nie uświadamia sobie czym jest płodność, jakimi regułami się rządzi i przez to wybiera w swoim życiu złą drogę. Ludzie powinni mieć łatwiejszy dostęp do metod NPR bo w większości przypadków te metody są traktowane jak "ciemnogród". A przecież jest odwrotnie."

"Kurs pomógł mi w poznaniu czym jest płodność i płciowość człowieka. Najważniejsze było dla mnie ogólne zasady NPR i świadomość stopnia skomplikowania. Jak się ma już dzieci - czworo dzieci - to trzeba zadbać o higienę życia w tej cywilizacji i wtedy można stosować NPR."

"Poszerzyłam swoją wiedzę na ten temat, nad którym zastanawiałam się i na który szukam informacji już od jakiegoś czasu. Najważniejsza była dla mnie techniczna strona obserwacji, ale też takie inne bardziej ciepłe patrzenie na drugą osobę. Jak najbardziej kurs zmotywował mnie do stosowania NPR. Znalazłam to czego szukałam. Dziękuję."

 

Opinie uczestników, o kursie NPR.

 

Gosia i Tomek:

"Kurs NPR to wspaniały pomysł dla wszystkich, którzy chcą się lepiej poznać. Uczy odpowiedzialności, rozwagi i miłości. Każda kobieta powinna znać swój organizm, zwłaszcza, dlatego, że jest stworzona do bycia matką. Kurs NPR otworzył nas na zagadnienia, wobec których mieliśmy małą wiedzę. Stworzona na kursie atmosfera pozwoliła nam lepiej się poznać i porozmawiać o sprawach, których dotąd nie poruszaliśmy. Kurs NPR był dla nas dobrą okazją do wspólnego zbliżenia się do Pana Boga oraz do siebie nawzajem. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy w nim uczestniczyć."

 

Agnieszka i Piotrek:

"Jesteśmy w związku narzeczeńskim i planujemy niebawem się pobrać. Myśląc realnie o naszym przyszłym wspólnym życiu na wielu płaszczyznach, również na płaszczyźnie rodzicielskiej, postanowiliśmy wziąć udział w kursie. Uczestnictwo w nim pozwala zrozumieć wiele procesów jakie rządzą naszymi organizmami. Na spotkaniach kompetentni nauczyciele bardzo szczegółowo przedstawili nam cykl menstruacyjny kobiety. Dowiedzieliśmy się, że regularna jego analiza i obserwacja procesów zachodzących w kobiecym ciele pozwala rozpoznać dni płodne w trakcie trwania cyklu. Jest to świetna metoda dla par zainteresowanych naturalnym planowaniem rodziny. Inną korzyścią jest wzrastająca świadomość zachodzących w naszych ciałach zmian. Polecamy te kursy wszystkim zainteresowanym osobom."